Archive for Νοεμβρίου, 2012

Τουρνουά Ν.Ο.Κ. – τελικές βαθμολογίες

 

Ολοκληρώθηκαν την Κυριακή 25 Νοεμβρίου τα δυο τουρνουά σκακιού που διοργάνωσε  ο Ναυτικός Όμιλος Καλαμάτας.

Στο 1ο νεανικό τουρνουά Cine Café μετά  από 7 γύρους νικητής αναδείχθηκε ο δωδεκάχρονος σκακιστής του Ν.Ο.Κ.  Μπακής Απόλλων με 6 βαθμούς , στην δεύτερη θέση ακολούθησε ο Σωφρονάς Ανδρέας  ( Ν.Ο.Κ. ) με 5 ½ βαθμούς , ενώ στην τρίτη θέση ισοβάθμησαν οι Παπαδόπουλος Σπύρος ( Ν.Ο.Κ. )  και Κλημεντίδης Κωνσταντίνος ( Ν.Ο.Κ. )  με 5 βαθμούς , στην 5η θέση βρίσκουμε την  Φράγκου Μαρία ( Ν.Ο.Κ. ) με 4 ½ βαθμούς,  που ήταν και  το πρώτο κορίτσι του τουρνουά και 6ο τον Λούκα Δημήτρη ( Ν.Ο.Κ. ) επίσης με 4 ½ βαθμούς ,  ακολούθησαν στην τελική βαθμολογία  οι Κεχαγιάς Κωνσταντίνος ( Ο.Σ.Κ.) , Λούκα Μαριάνθη ( Ν.Ο.Κ.) , Λιάκος Χρήστος (Ν..Ο.Κ.) , Χρυσομάλλης Στέλιος (Α.Ο. ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ) ,  Σαραντόπουλος Κωνσταντίνος (Ν.Ο.Κ.) , Ρομπάκη Μαρία (Ν.Ο.Κ.) , Μαλαπάνης Νικήτας (Ν.Ο.Κ.),  Καβουρίνου Πολυξένη (Ο.Σ.Κ.) , Αποστολόπουλος Γιώργος (Ο.Σ.Κ.)  , Κούτσικας Γιώργος  (Ο.Σ.Κ.), Τσαϊρη Αρχοντία  (Ν.Ο.Κ.), Πανταζόπουλος Γιάννης (Ν.Ο.Κ.) , Βυθούλκας Δημήτρης (Ο.Σ.Κ.), Φράγκου Ευγενία (Ν.Ο.Κ.), Κατερινοπούλου Ηλιάνα (Ν.Ο.Κ.) , Κατερινόπουλος Νικόλας (Ν.Ο.Κ.)  , Χριστοπούλου Μαριλού (Ν.Ο.Κ.), Χριστόπουλος Γιάννης (Ο.Σ.Κ.).

Στο ανοιχτό τουρνουά Retro Café νικητής ήταν ο βετεράνος σκακιστής του Ν.Ο.Κ. Διαμαντέας Πέτρος με 6 βαθμούς , δεύτερος ο Κυριακόπουλος Αντώνης ( Ν.Ο.Κ. )  με 5 ½ βαθμούς ,  και στην τρίτη θέση ισοβάθμησαν δυο σκακιστές του Ν.Ο.Κ. με 4 ½ βαθμούς οι Μουτζούρης Ιάσονας και Καλογεράκος Σταμάτης , ακολούθησαν οι Καλαϊτζίδης Αναστάσιος ( Ο.Σ.Κ.) με 4 βαθμούς , Διακουμέας Αριστοφάνης ( Ο.Σ.Κ.)  , Διασάκος Σπύρος ( Ν.Ο.Κ.) , Κλαμπατσέας Χρήστος ( Ν.Ο.Κ. ) , Λαμπαρακόπουλος Αλέξανδρος ( Ν.Ο.Κ. ) με 3 ½ βαθμούς , Περράκης Πολυχρόνης ( Ο.Σ.Κ.) με 3 βαθμούς , Ανδριόπουλος Παναγιώτης ( Ν.Ο.Κ.) , Ανδριόπουλος Γιώργος ( Μ.Σ. ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ) , Αρβυθάς Γιώργος ( Α.Σ. ΠΕΡΑ) με 2 βαθμούς και ο Μάλαμας Κώστας (Γ.Σ. ΜΕΣΣΗΝΗΣ) με 1 ½ βαθμό.

Την Κυριακή 2 Δεκεμβρίου και ώρα 19.30 στο εντευκτήριο του Ν.Ο.Κ.  θα πραγματοποιηθούν οι απονομές των επάθλων στους νικητές των τουρνουά.

Retro Cafe αποτελέσματα-βαθμολογία

Cine Cafe αποτελέσματα – βαθμολογία

Tse – 09:10

Τουρνουά Ν.Ο.Κ. κλήρωση 7ου γύρου

1ο Νεανικό τουρνουά Ν.Ο.Κ. – Cine Café

2ο όπεν N.O.K.  –  RetroCafé 

 

Tse – 12:20

 

 

Tags: , ,

Τουρνουά Ν.Ο.Κ. – αποτελέσματα 6ου γύρου

 

Την Κυριακή 18 Νοεμβρίου διεξήχθη στο εντευκτήριο της σκακιστικής ακαδημίας του Ν.Ο.Κ. ο προτελευταίος γύρος των τουρνουά Retro Café  και  Cine Café.

 

2ο όπεν  N.O.K.  –  Retro Café 

 

Διαμαντέας Π. – Μουτζούρης Ι. 1-0 , Καλαϊτζίδης Α. – Κυριακόπουλος Α. 0-1 , Καλογεράκος Σ. – Διακουμέας Α. 1-0 , Περράκης Π. – Διασάκος Σ. 0-1 , Μάλαμας Κ. – Κλαμπατσέας Χ. 0-1 , Ανδριόπουλος Γ. – Λαμπρακόπουλος Α. 1-0 , Αρβυθάς Γ. – Ανδριόπουλος Π. ½ – ½ .

 

Στην βαθμολογία του τουρνουά στην πρώτη θέση βρίσκεται ο Πέτρος Διαμαντέας με 5 βαθμούς και τον ακολουθούν με 4 ½ βαθμούς οι Καλογεράκος Σταμάτης και Κυριακόπουλος Αντώνης.

Αναλυτική βαθμολογία

1ο Νεανικό τουρνουά Ν.Ο.Κ. – Cine Café

 

Παπαδόπουλος Σ. – Μπακής Α. 1-0 , Σωφρονάς Α. – Φράγκου Μ. 1-0 , Αποστολόπουλος Γ. – Λούκας Δ. 0-1 , Λιάκος Χ. – Χρυσομάλλης Σ. 1-0 , Κούτσικας Γ. – Κεχαγιάς Κ. 0-1 , Κλημεντίδης Κ. – Λούκα Μ. 1-0 , Ρομπάκη Μ. – Καβουρίνου Π. 1-0 , Πανταζόπουλος Ι. – Κατερινοπούλου Η. 1-0 , Τσαϊρη Α. – Μαλαπάνης Ν. 0-1 , Χριστοπούλου Μ. – Σαρανατόπουλος Κ. 0-1 , Βυθούλκας Δ. – Κατερινόπουλος Ν. 1-0 , Φράγκου Ε. – Χριστόπουλος Ι. 1-0.

 

Ο Απόλλων Μπακής έχει 5 βαθμούς και στην 2η θέση ισοβαθμούν οι Σωφρονάς Ανδρέας , Παπαδόπουλος Σπύρος και Λούκας Δημήτρης με 4 ½ βαθμούς.

Αναλυτική βαθμολογία

Ο τελευταίος γύρος θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 25 Νοεμβρίου, στις 11.00 το τουρνουά  Retro Café  και στις 17.30 το τουρνουά Cine Café.

  Tse  – 11:25

 

Tags:

Τουρνουά Ν.Ο.Κ. – Αποτελέσματα 5ου γύρου και κληρώσεις 6ου γύρου

 

 

 

Για μια ακόμη Κυριακή είχαμε πλούσια σκακιστική δραστηριότητα στο Ναυτικό Όμιλο Καλαμάτας.

Τα τουρνουά Retro Café και Cine Café που διοργανώνει ο Ν.Ο.Κ. συνεχίστηκαν με την διεξαγωγή του 5ου γύρου με τα αποτελέσματα να είναι τα ακόλουθα :

 

Τουρνουά Retro Café αποτελέσματα 5ου γύρου

Κυριακόπουλος Α. – Μουτζούρης Ι ½ – ½ , Διασάκος Σ. – Διαμαντέας Π. 0-1 , Διακουμέας Α. – Καλαϊτζίδης Α. ½ – ½  , Μάλαμας Κ. – Καλογεράκος Σ. 0-1 , Ανδριόπουλος Π. – Περράκης Π. 0-1 , Κλαμπατσέας Χ. – Ανδριόπουλος Γ. 1-0, Λαμπρακόπουλος Α. – Αρβυθάς Γ. 1-0.

Στην Βαθμολογία του τουρνουά προηγείται ο Πέτρος Διαμαντέας με 4 πόντους ενώ ακολουθούν οι Κυριακόπουλος Αντώνης , Μουτζούρης Ιάσονας και Καλογεράκος Σταμάτης με 3 ½ βαθμούς.

 

Τουρνουά Cine Café αποτελέσματα 5ου γύρου

Μπακής Α. – Σωφρονάς Α. 1-0 , Κεχαγιάς Κ. – Φράγκου Μ. 0-1 , Λούκας Δ. – Κλημεντίδης Κ. 1-0 , Παπαδόπουλος Σ. – Λούκα Μ. 1-0 , Ρομπάκη Μ. – Λιάκος Χ. 0-1 , Χρυσομάλλης Σ. – Τσαΐρη Α. 1-0  , Πανταζόπουλος Ι. – Αποστολόπουλος Γ. 0-1 , Σαραντόπουλος Κ. – Κούτσικας Γ. 0-1 , Καβουρίνου Π. – Βυθούλκας Δ. 1-0 , Μαλαπάνης Ν. – Φράγκου Ε. 1-0 , Κατερινόπουλος Ν. – Κατερινοπούλου Η. 0-1 , Χριστόπουλος Ι. – Χριστοπούλου Μ. 0-1.

Ο Μπακής Απόλλων έχει 5 βαθμούς , ακολουθεί η Φράγκου Μαρία με 4 βαθμούς ενώ στην 3η θέση ισοβαθμούν οι Σωφρονάς Ανδρέας , Παπαδόπουλος Σπύρος και Λούκας Δημήτρης με 3 ½ βαθμούς.

Την Κυριακή 18 Νοεμβρίου θα διεξαχθεί ο 6ος γύρος στις 11.00 το τουρνουά Retro Café και στις 17.30 το τουρνουά Cine Café.

 

 

Κλήρωση 6ου γύρου Retro Café

Κλήρωση 6ου γύρου Cine Café

 

Tse -17:30

 

 

Tags: , ,

Τουρνουά Ν.Ο.Κ. – Κλήρωση 5ου γύρου

 Κλήρωση 5ου γύρου  Retro Café

Κλήρωση 5ου γύρου  Cine Café

Tse 10:50

Tags:

Εκλογές Ε.Σ.Ο. – ανακοίνωση υποψηφίων

 

 

 

 

ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ – ΚΙΝΗΣΗ ZUGZWANG

 

Διοικητικό Συμβούλιο – Τακτικά Μέλη

1. ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2. ΕΥΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ

3. ΚΟΥΒΑΤΣΟΣ ΔΡΑΚΟΥΛΗΣ – ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

4. ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

5. ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

6. ΓΚΟΡΙΤΣΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

7. ΚΑΛΟΣΚΑΜΠΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

8. ΔΡΕΠΑΝΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

9. ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

10. ΚΟΥΤΡΟΥΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

11. ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ

12. ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΣ Γ. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

13. ΜΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

14. ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

15. ΒΙΔΑΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

16. ΚΥΘΑΡΙΔΗΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ

17. ΑΘΑΝΑΣΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

18. ΦΙΛΙΠΠΟΥΣΗΣ ΙΓΝΑΤΙΟΣ

19. ΣΚΑΠΕΡΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – ΝΕΣΤΟΡΑΣ

20. ΚΑΛΟΥΜΕΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛ

21. ΜΙΧΟΣ ΘΩΜΑΣ


Διοικητικό Συμβούλιο – Αναπληρωματικά Μέλη

1. ΛΙΟΓΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

2. ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

3. ΜΠΟΥΝΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

4. ΜΑΥΡΟΜΙΧΑΛΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ

5. ΑΠΟΣΤΟΛΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ

6. ΤΟΥΜΠΕΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

7. ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ ΑΧΙΛΛΕΥΣ

Εξελεγκτική Επιτροπή – Τακτικά Μέλη

1. ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ

2. ΦΙΛΙΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

3. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 

Εξελεγκτική Επιτροπή – Αναπληρωματικό Μέλος

1. ΡΗΓΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

 

Πειθαρχικό Συμβούλιο – Τακτικά Μέλη

 

1. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2. ΓΙΑΜΑΡΕΛΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

3. ΧΡΥΣΟΦΩΤΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

4. ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

5. ΧΑΤΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

Πειθαρχικό Συμβούλιο – Αναπληρωματικά Μέλη

1. ΣΥΚΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2. ΜΕΓΑΛΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

 

ΝΕΑ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ – ΜΕΤΩΠΟ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ

 

Διοικητικό Συμβούλιο – Τακτικά Μέλη

1. ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2. ΜΠΑΛΑΣΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

3. ΠΑΠΑΔΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

4. ΣΕΡΕΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

5. ΜΑΣΤΡΟΒΑΣΙΛΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛ

6. ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

7. ΤΣΟΥΚΑΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

8. ΒΑΪΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

9. ΚΕΡΑΜΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

10. ΤΟΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

11. ΜΠΕΤΣΑΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

12. ΗΛΙΑΔΗΣ – ΜΠΛΑΝΟΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΡΚΟΣ

13. ΜΠΑΜΠΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

14. ΓΕΡΟΥΚΑΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

15. ΓΕΩΡΓΙΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

16. ΑΝΑΙΡΟΥΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

17. ΔΟΥΜΠΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

18. ΜΟΥΡΟΥΤΗ ΜΑΡΙΕΤΤΑ

19. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

20. ΣΤΟΥΜΠΟΥ ΕΛΕΝΗ

21. ΣΚΟΔΡΑΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ

 

Διοικητικό Συμβούλιο – Αναπληρωματικά Μέλη

1. ΚΑΡΑΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

2. ΠΑΓΟΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

3. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

4. ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ

5. ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

6. ΤΣΙΤΣΟΒΙΤΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

7. ΚΑΨΑΛΗ ΝΙΚΟΛΙΤΣΑ

 

Εξελεγκτική Επιτροπή – Τακτικά Μέλη

1. ΒΑΖΕΛΑΚΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ

2. ΓΟΥΓΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

3. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

 

Εξελεγκτική Επιτροπή – Αναπληρωματικό Μέλος

1. ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 

Πειθαρχικό Συμβούλιο – Τακτικά Μέλη

1. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2. ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

3. ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ

4. ΛΑΜΠΡΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ

5. ΛΑΠΠΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

 

Πειθαρχικό Συμβούλιο – Αναπληρωματικά Μέλη

1. ΚΟΚΟΛΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ

 

 

Διοικητικό Συμβούλιο – Τακτικά Μέλη

1. ΣΠΥΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2. ΙΛΑΝΤΖΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

3. ΟΥΣΤΑΜΠΑΣΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ

4. ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΛΥΜΒΕΡΙΟΣ

5. ΚΑΛΑΪΤΖΟΓΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

6. ΛΑΠΑΤΑΣ ΙΑΚΩΒΟΣ

7. ΒΛΑΣΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

8. ΠΑΓΚΑΛΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ

9. ΓΚΟΓΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

10. ΚΟΡΡΕΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

11. ΛΥΤΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

12. ΠΡΟΒΕΛΕΓΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

13. ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

14. ΑΓΡΑΠΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

15. ΒΛΑΣΤΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

16. ΓΑΛΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

17. ΛΙΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 

Διοικητικό Συμβούλιο – Αναπληρωματικά Μέλη

1. ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΑΓΗΣ)

 

Εξελεγκτική Επιτροπή – Τακτικά Μέλη

1. ΜΙΧΕΛΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 

Πειθαρχικό Συμβούλιο – Τακτικά Μέλη

1. ΛΙΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2. ΣΑΪΤΑΚΗΣ ΚΙΜΩΝ

 

Tse – 10:50

Σκακιστικό σαββατοκύριακο στο Ν.Ο.Κ.

 

 

 

 

 

Πλούσια  σκακιστική δραστηριότητα είχαμε το σαββατοκύριακο στον Ναυτικό Όμιλο Καλαμάτας.

Το Σάββατο 3 Νοεμβρίου έγινε αγώνας μπαράζ στο εντευκτήριο του Ν.Ο.Κ. ,  μεταξύ του Ναυτικού Ομίλου και του Φ.Ο. Τρίπολης για μια θέση στο Πανελλήνιο ομαδικό πρωτάθλημα Νέων – Κορασίδων , με την ομάδα του Ν.Ο.Κ. να κερδίζει με 5.5 – 0.5 , τα αποτελέσματα ανα σκακιέρα ήταν Μουτζούρης Ιάσονας -Μπουρνάκας Απόστολος 1-0 , Κλαμπατσέας Χρήστος – Παπαντωνόπουλος Δημήτρης ½ – ½  , Μπακής Απόλλων – Μπουρνάκας Βλάσης 1-0 , Λιάκος Χρήστος – Μπουρνάκας Ιάσονας 1-0, Ρομπάκη Μαρία- Ορφανοπούλου Αντιόπη 1-0 , Φράγκου Μαρία – Γούργαρη Μαρία 1-0.

Η τελική φάση του πανελληνίου ομαδικού πρωταθλήματος θα πραγματοποιηθεί στην Πάτρα  με τη συμμετοχή 16 ομάδων από 15 έως 17 Δεκεμβρίου.

Την Κυριακή 4 Νοεμβρίου διεξήχθησαν οι αγώνες του 4ου γύρου στα δυο τουρνουά σκακιού που διοργανώνει ο  Ναυτικός  Όμιλος Καλαμάτας.

Στο τουρνουά Cine Café που αγωνίζονται σκακιστές και σκακίστριες κάτω των 16 ετών τα αποτελέσματα ήταν : Φράγκου Μ. – Μπακής Απόλλων 0-1 , Σωφρονάς Α. – Χρυσομάλλης Στέλιος 1-0 , Ρομπάκη Μ. – Κλημεντίδης Κ. 0-1 , Λούκας Δ. – Παπαδόπουλος Σ. ½ – ½ , Λιάκος Χ. – Κεχαγιάς Κ. 0-1 , Λούκα Μ. – Καβουρίνου Π. 1-0 , Αποστολόπουλος Γ. – Κατερινόπουλος Ν. 1-0 , Κούτσικας Γ. – Μαλαπάνης Ν. 1-0 , Βυθούλκας Δ. – Πανταζόπουλος Ι.  0-1 , Φράγκου Ε. – Σαραντόπουλος Κ. 0-1 , Τσάϊρη Α – Χριστόπουλος Ι.   1-0 , Κατερινοπούλου Η. – Χριστοπούλου Μ. 1-0.

Στο τουρνουά Retro Café είχαμε τα ακόλουθα αποτελέσματα : Μουτζούρης Ι – Διακουμέας Α. 1-0 , Καλογεράκος Σ. – Ανδριόπουλος Π. 1-0 , Λαμπράκόπουλος Α. – Καλαϊτζίδης Α. 0-1 , Περράκης Π. – Κλαμπατσέας Χ. ½ – ½  , Ανδριόπουλος Γ. – Αρβυθάς Γ. 1-0 , Διαμαντέας Π – Κυριακόπουλος Α. ½ – ½ .

Η κλήρωση του επόμενου γύρου θα αναρτηθεί την Πέμπτη  στο www.nokchess.gr

Ο 5ος γύρος θα διεξαχθεί τη Κυριακή 11 Νοεμβρίου , στις 11.00 το τουρνουά Retro Café και στις 17.30 το τουρνουά Cine Café .

 Tse – 10:30


Tags: ,

Τουρνουά Cine Cafe και Retro Cafe αποτελέσματα και κληρώσεις του 4ου γύρου

 

2ο όπεν Ν.Ο.Κ.  (Retro Café)  κλήρωση – αποτελέσματα

 

1ο νεανικό τουρνουά  (Cine Café)   κλήρωση – αποτελέσματα

Ο 4ος γύρος θα διεξαχθεί την Κυριακή 4 Νοεμβρίου , στις 11.00 το τουρνουά Retro Café   και στις 17.30 το τουρνουά  Cine Café.

Tse – 11:08

Tags: